Piątek, 24 maja 2024

Jaki wentylator kupić? Wybieramy najlepsze wentylatory stojące i biurkowe

9 grudnia 2019

Gdy zbliżają się gorące dni warto postawić na wentylator, który będzie prostym i tanim urządzeniem a pozwoli się szybko schłodzić. Podpowiadamy jak wybrać  i co będzie przy zakupie najważniejsze. Każdego roku w Polsce pojawiają się dni gorące, można zainstalować klimatyzację, ale będzie ona kosztowna i skomplikowana, nie każdy może sobie na nią pozwolić. Lepszym rozwiązaniem będzie wentylator. Jednak jego zakup też nie będzie prosty, bo w sprzedaży znajdziemy sporo różnych propozycji i pojawia się pytanie jak wybrać ta odpowiednia dla siebie. Wbrew niektórym opiniom nie trzeba wydać fortuny, żeby mieć solidny sprzęt. Dobre urządzenie można kupować za około 100-150 złotych.

Metalowy wentylator jest trwalszy

Jakość wykonania będzie taką kluczową sprawą, ponieważ wpływa na to jak długo sprzęt będzie działał. Najtańsze urządzenia nie grzeszą solidnością i po jednym sezonie najczęściej są do wyrzucenia. Jednak nie każdy produkt plastikowy też będzie od razu zły. Ale wydaje się, że warto sięgnąć od razu po taki metalowy. Przed zakupem warto dokładnie go obejrzeć, sprawdzić jak elementy są spasowane i czy sprzęt będzie bezpieczny.

Wentylator biurkowy czy stojący?

Na takie pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, wiele tutaj zależy od tego ile ma się miejsca. Wentylatory biurkowe są bardziej kompaktowe i mogą się sprawdzić w małych pomieszczeniach. Niektóre mają także specjalną podstawkę albo klips, który sprawia, że można przypinać je do blatu albo parapetu. Trzeba jednak pamiętać, że nie mają one regulowanej wysokości. Kupując taki model zwracamy uwagę na funkcję oscylacji. Stojące wentylatory są masywniejsze, bardziej wszechstronne, mają więcej możliwości, jednak trzeba się liczyć z tym, że będą również znacznie więcej miejsca zajmować. Stawianie go tam, gdzie miejsca będzie brakować może sprawiać, że zamiast pomagać stanie się elementem, który będzie denerwował osoby, które będą się tam pojawiały. Wysokość będzie tutaj różna, można w niektórych ją regulować od 110 do 140 cm.

Ilość trybów pracy ma znaczenie

Przed zakupem dobrze będzie sprawdzić ile stopni nawiewu ma dany model. Złotym standardem w świecie są trzy programy pracy, ale tak ogólnie zawsze im więcej będzie tym lepiej. Zdecydowanie nie warto kupować sprzętu, który nie ma regulowanej siły nawiewu. Może się bowiem okazać, że w pewnym momencie będzie zimno i pojawi się problem

Wentylator kolumnowy dobry do nowoczesnego wnętrz

Jeśli ktoś kupuje stojący model może się decydować na kolumnowy. Zajmuje mniej miejsca i też lepiej się prezentuje, ponieważ otrzymuje minimalistyczny wygląd. Smuklejszy, nie rzuca się w oczy, będzie bardzo dobrze wyglądał między innymi w nowoczesnych wnętrzach. Jeżeli masz dziecko, kup wentylator bezłopatkowy.

Na koniec dla tych osób, które mogą wydać więcej na wentylator dobrym rozwiązaniem będzie taki bezłopatkowy sprzęt, który nie ma śmigieł i na pewno sprawdzi się doskonale w tych domach, gdzie są małe dzieci i będzie trzeba przede wszystkim myśleć o sprawie bezpieczeństwa. Sprzęt jest estetyczny, łatwy w czyszczeniu i dużo bardziej cichy.