Piątek, 24 maja 2024

Powody, dlaczego warto rozważyć wynajem drukarek i kserokopiarek

20 maja 2021

W obecnej sytuacji wynajem sprzętu kopiującego jest jedną z korzystniejszych opcji zapewnienia sobie odpowiedniego zaplecza biurowego, zwłaszcza kiedy jego użycie jest epizodyczne lub sezonowe.

Główne zalety

Nowy sprzęt biurowy w postaci urządzeń kopiujących jest kosztowny. Dlatego coraz więcej firm wynajmuje sprzęt biurowy, co pozwala znacząco obniżyć koszty drukowania niezbędnych dokumentów. Kolejny plus - nie będziesz się martwić kwestiami naprawy i konserwacji wypożyczonych kserokopiarek, nie poniesiesz za to dodatkowych kosztów. Umowę najmu kserokopiarki podpisujesz raz, a umowa ta jest ważna na czas nieokreślony i zostaje rozwiązana z twojej inicjatywy. Będziesz mieć do czynienia tylko z jednym wykonawcą, który jest w pełni świadomy wszystkich twoich wymagań dotyczących kopiowania dokumentów. Nie musisz już płacić wielu rachunków - tylko jeden rachunek miesięcznie i nic więcej. Główne zalety to:

 • Znaczne obniżenie kosztów drukowania dokumentów (nawet o 15-30%)
 • Brak wydatków na zakup sprzętu
 • Możliwość optymalizacji opodatkowania
 • Istnieje możliwość wykupienia starego sprzętu po cenie rezydualnej lub rynkowej
 • Jeden wykonawca - jedna umowa - jedna faktura raz w miesiącu
 • Planowanie i kontrola wydatków
 • Utylizacja przestarzałego sprzętu
 • Oprogramowanie umożliwiające szybkie monitorowanie infrastruktury druku

drukarki w gabinecie

Drukarki do wynajęcia

Wynajem drukarki to bardzo wygodna usługa dla tych, którzy chcą tymczasowo wypożyczyć sprzęt na zamówienie. Wynajem kserokopiarki - to możliwość wyposażenia biura w sprzęt o różnorodnych funkcjach, bez inwestowania znacznych środków na jego zakup. Ten rodzaj usługi jest korzystny dla tych firm, które używają drukarki lub kserokopiarki od czasu do czasu, lub są zmuszone do wykonania jednorazowych zleceń. Wynajem kserokopiarki jest również przydatny, gdy organizacja lub firma organizuje otwarte spotkania, seminaria, promocje, delegacje, w związku z czym rośnie zapotrzebowanie na sprzęt do drukowania i kopiowania. W takim przypadku zakup wysokiej jakości kserokopiarki, wiąże się z dużymi kosztami, które nie zawsze są opłacalne. Dlatego też kserokopiarka do wynajęcia to szybki, niedrogi i łatwy sposób na korzystanie ze sprzętu biurowego. Wynajem sprzętu biurowego obniża koszty operacyjne, do których zalicza się ważny aspekt amortyzacji sprzętu, materiałów eksploatacyjnych, takich jak kartridże, papier oraz terminowość obsługi. Sprawdź ofertę Loboslink.pl i wybierz wynajem drukarki!

Dla kogo?

Czasami w firmie pojawia się potrzeba znacznego zwiększenia nakładu wydruków przez krótki czas. Niekiedy pojawia się też nietypowe zlecenie, które wymaga znacznego nakładu wydruków lub użycia wysokiej jakości drukarki czy kserokopiarki. Teoretycznie najprostszym rozwiązaniem byłby zakup odpowiedniego urządzenia, jednak zainwestowanie kilku tysięcy złotych w zakup kserokopiarki, która obsłuży jednorazowe zlecenie, lub jest nam potrzebna kilka razy rocznie, jest z punktu widzenia ekonomii absurdalne. W takim przypadku dużo korzystniejszy jest jej wynajem. Taka sytuacja często dotyczy firm:

 • Logistycznych
 • Prowadzących usługi mieszkaniowe i komunalne,
 • W sferze reklamy,

Wynajem urządzeń wielofunkcyjnych, drukarek i skanerów jest szczególnie korzystny dla firm rozpoczynających, gdy możliwości inwestycyjne i budżet są nieco ograniczone. Współcześnie możesz zdecydować się na wynajem drukarek kolorowych, skanerów, kopiarek oraz drukarek monochromatycznych. Możesz wybrać technikę pracy z różnymi rozmiarami papieru i przy określonych szybkościach drukowania. W przypadku dużych wolumenów można połączyć kilka urządzeń.