Środa, 28 lutego 2024

Powolne drukowanie w sieci: Przyspieszenie wydruków i uszczęśliwienie współpracowników

14 września 2020

W miarę jak urzędy starają się pozbyć papieru, istnieje kilka problemów, które niestety wydają się nie do pokonania. Po pierwsze, druk jest często niezbędny ze względu na przepisy i zgodność, które wymagają przechowywania dokumentów w formie papierowej. W niektórych rodzajach przemysłu, zwłaszcza prawnego, nie da się obejść bez względu na to, jak duże są dokumenty.

Często pliki są po prostu łatwiejsze do czytania i edycji, jeśli są na papierze, a nie na ekranie, lub pracownicy wolą nie czytać dużych ilości informacji cyfrowo, lub nie mogą uzyskać dostępu do czegoś, gdy poza biurem bez Wi-Fi, więc musi być drukowany.

Problemy powodujące powolne drukowanie w sieci

Biorąc pod uwagę, że całkowite pozbycie się druku może być trudne, przedsiębiorstwa powinny naprawdę zrobić wszystko, co w ich mocy, aby przynajmniej zapewnić, że ich drukowanie w sieci jest szybkie i nadal tak bezpieczne dla środowiska, jak to tylko możliwe. Często, jeśli zadanie drukowania jest wysyłane do drukarni, ale jest ono szczególnie duże, może się wydawać nadawcy, jakby zostało utracone w drodze. W tym przypadku często będą próbowali wysłać ją ponownie, czasami więcej niż raz, gdzie w rzeczywistości dotarcie do drukarki i rozpoczęcie drukowania zajęło tylko chwilę. Tego typu sytuacja spowoduje wówczas niepotrzebne użycie papieru i kaset z tonerem, a także zatkanie drukarki więcej niż jednym wystąpieniem tego samego zadania, wstrzymując dalsze zadania drukowania w kolejce za nim.

Kolejnym problemem powodującym powolne drukowanie w sieci jest drukowanie obrazów takich jak zdjęcia, pliki JPEG lub PNG osadzonych w dokumentach. Mogą one same w sobie nie wydawać się zbyt duże, ale są zwykle konwertowane przez sterowniki drukarki na formaty, które można wydrukować i które są wielokrotnie większe niż oryginalny plik.

Jak zwiększyć prędkość drukowania w sieci (Network Printing Speeds)

To, czego naprawdę potrzebuje Twoja firma, to sposób na przyspieszenie procesów drukowania, ale jakie są najlepsze rozwiązania dla powolnego drukowania w sieci? Sposób, w jaki pracownicy uzyskują dostęp do danych biurowych w dzisiejszych czasach bardzo różni się od praktyk stosowanych w przeszłości. Wielu z nich pracuje poza biurem i potrzebuje zdalnego dostępu do danych i dokumentów firmy za pomocą telefonu lub tabletu, podczas gdy inni chcą mieć swobodę w łączeniu się z systemami firmy podczas pracy lub nawet w nocy, jeśli występują pilne kwestie. Wszystkie te metody dostępu oznaczają, że przepustowość wymagana do obsługi normalnych funkcji biurowych musi zostać zwiększona, jeśli wymagane jest również drukowanie, a to oczywiście zaczyna kosztować coraz więcej.

Żaden ze zwykłych systemów operacyjnych, takich jak Windows, nie jest w stanie poradzić sobie z szybszym drukowaniem. Posiada wiele opcji szybkiego drukowania, ale jedną z najbardziej imponujących jest możliwość kompresji danych wysyłanych do drukowania nawet o 98%, co oznacza, że zadanie drukowania przychodzi szybciej, zaczyna szybciej drukować i nie wykorzystuje tak dużej przepustowości.

Rozwiązanie dla powolnego drukowania w sieci

Jeśli któryś z tych problemów brzmi znajomo i chciałbyś rozwiązać wszystkie swoje powolne problemy z drukowaniem w sieci. Pokażemy Ci, jak kompresować zadania drukowania, niezależnie od używanego sterownika drukarki, zmniejszając w ten sposób ruch sieciowy związany z zadaniami drukowania. Dodatkowa technologia druku zwiększa również szybkość drukowania. Na przykład, SpeedCache zapewnia, że identyczna grafika, taka jak logo firmy, jest przesyłana tylko raz, co znacznie zmniejsza rozmiar plików do druku. Dzięki strumieniowemu przesyłaniu danych wydruku dane są wysyłane do drukarki w pojedynczych, małych pakietach. Ma to tę zaletę, że wydruk rozpoczyna się już po przesłaniu pierwszej strony dokumentu.