Poniedziałek, 11 grudnia 2023

5 najważniejszych problemów związanych z drukowaniem w organizacjach opieki zdrowotnej

1 września 2020

Firma Epic jest wykorzystywana przez wiele organizacji opieki zdrowotnej w bardzo złożonym obszarze związanym z elektroniczną dokumentacją zdrowotną (EHR) i elektroniczną dokumentacją medyczną (EMR). Często dane te muszą być drukowane, jednak zarządzanie drukiem nie jest niestety jednym z głównych atutów firmy Epic. Wiele rozwiązań w zakresie druku reklamuje się jako wartość dodaną w tym względzie, ale większość z nich jest trudna do zarządzania, nie jest stabilna i wymaga znacznego wysiłku w zakresie konserwacji. W rezultacie, w przypadku mniejszych organizacji, często dana osoba koncentruje się całkowicie na zajmowaniu się utrzymaniem ruchu druku dla swojego systemu Epic. W przypadku większych organizacji może to oznaczać, że całe zespoły koncentrują się na próbach utrzymania nieco płynnego procesu drukowania dla użytkowników końcowych w dziedzinie medycyny. Jeśli chodzi o zarządzanie drukiem EMR/EHR, może pojawić się szereg poważnych problemów. Problemy te są również bardzo zróżnicowane, co powoduje, że organizacje mają trudności z ustaleniem przyczyny problemu i ostatecznie z jego rozwiązaniem. Ten czasochłonny proces identyfikacji i usuwania usterek oznacza, że czas przestoju jest nawet dłuższy niż to konieczne dla użytkowników końcowych z pierwszej linii, którzy po prostu chcą, aby "druk funkcjonował prawidłowo". Dzięki naszemu doświadczeniu w kontaktach z klientami korzystającymi z produktów Epic wymieniliśmy 5 najważniejszych problemów, z którymi muszą się zmierzyć.

  1. Trudne zarządzanie drukiem EMR/EHR: W przypadku konieczności zmiany jakichkolwiek ustawień dla wielu serwerów druku Epic lub EPS, administratorzy muszą niestety wykonać to zadanie ręcznie dla każdego z nich. Prostym przykładem może być dodanie nowej drukarki. Musi to być wykonane na każdym z serwerów, więc to, co wydaje się być prostym zadaniem, zamienia się w czasochłonny drenaż. Dodajmy do tego, że każda ręczna korekta niesie ze sobą potencjał błędu ludzkiego i związane z nim problemy, które trzeba rozwiązać.
  2. Brak możliwości śledzenia i raportowania: Przegląd środowiska druku ma kluczowe znaczenie, tym bardziej, jeśli chodzi o sektor opieki zdrowotnej. Na dzień dzisiejszy zdecydowana większość rozwiązań drukujących Epic nie dostarcza żadnych lub dostarcza bardzo niewiele szczegółów, nawet na podstawowym poziomie, takim jak śledzenie zadań i wykorzystanie drukarek. Dzięki tym informacjom można jednak zobaczyć, gdzie można zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo.
  3. Problemy z przekierowaniem druku: Drukowanie w scenariuszach Epic, podobnie jak w środowiskach zwirtualizowanych, polega na przekierowaniu druku w celu podłączenia komputerów klienckich do drukarek. Chociaż teoretycznie może to zabrzmieć łatwo, w rzeczywistości często prowadzi do dodatkowych poziomów złożoności i problemów w zakresie zarządzania drukiem EHR lub EMR.
  4. Słabe zarządzanie sterownikami: Stare, niekompatybilne lub źle rozmieszczone sterowniki drukarek są jednym z głównych powodów, dla których drukowanie Epic może być tak trudne - zakres problemów w tym obszarze jest zróżnicowany, począwszy od komunikatów o błędach, aż do poważnych awarii klienta lub serwera. Nawet podstawowe zarządzanie sterownikami stanowi istotne wyzwanie, pomimo najlepszych praktyk i dobrze przygotowanego zespołu.
  5. Ochrona danych i zgodność z przepisami: Dane wrażliwych pacjentów wymagają maksymalnego bezpieczeństwa, tym bardziej, gdy są drukowane na zwykłych drukarkach, gdzie ryzyko przypadkowego wpadnięcia tych danych w niepowołane ręce jest ogromne. Drukowanie za pomocą programu Epic może pozostawić dane niezaszyfrowane, a brak funkcji drukowania uwierzytelnionego przez użytkownika oznacza, że trudno jest zagwarantować, że wydruki nie są w pełni chronione. Jak widać, istnieje wiele typowych problemów z drukowaniem w programie Epic, a także wiele innych, zależnych od konkretnego środowiska. Jeśli brzmi to znajomo, niż szukanie rozwiązania do drukowania, które może złagodzić te problemy, jest to najprostszy sposób na zmniejszenie nakładu pracy dla administratorów, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z najnowszymi przepisami dotyczącymi ochrony danych i zgodności. Możesz również zwiększyć produktywność i poziom zadowolenia użytkowników poprzez wyeliminowanie przestojów.

Poszukując rozwiązania, należy upewnić się, że jest ono wyposażone w takie funkcje, jak scentralizowane zarządzanie, przełączanie awaryjne, drukowanie bez sterowników, wspólne interfejsy użytkownika, drukowanie ciągnione, a także bezproblemowa integracja z istniejącymi systemami.