Poniedziałek, 17 czerwca 2024

Jaka drukarka etykiet dla sklepu internetowego?

6 grudnia 2019

Współcześnie handel bardzo sprawnie przenosi się do sieci. Możliwości dotarcia do wielu odbiorców i zmiana oferty przemawiają na korzyść e-commerce. Jeśli ktoś chce otwierać sklep internetowy będzie stawiał sobie wiele pytań i szuka rozwiązań, by te wszystkie procesy usprawnić. Jedną z pierwszych decyzji jaką trzeba będzie podjąć będzie wybór platformy, która będzie odpowiadać za obsługę sklepu. Dobry system będzie potem zdecydowanie ułatwiał prowadzenie sklepu. Ważnym czynnikiem przy wyborze oprogramowania będzie możliwość rozwinięcia funkcji systemu co od razu lub w przyszłości pomoże obsługiwać kody kreskowe. O ile nie jest to znaczące dla klienta to dla właściciela takiego sklepu będzie to pomocne rozwiązanie.

Drukarka etykiet - procesy logistyczne tzw. „kurierka”Problem wyboru drukarek będzie dotyczyć bardzo wielu firm, które wprowadzają nowoczesne rozwiązania i łączą system sprzedaży z systemem wysyłek. Na rynku jest wiele takich drukarek, które pozwolą na stworzenie etykiety logistycznej. Patrząc jednak na koszt i wygodę optymalną opcją będzie drukarka termiczna. Potocznie zwana drukarką kodów kreskowych czy drukarek etykiet. Etykiety logistyczne to najczęściej 100 mm na 150 mm, więc jedna etykieta będzie obsługiwać forma akceptowany u wielu operatorów. Drukarka termiczna będzie tworzyć wydruk na specjalnym papierze z gotowymi etykietami zwiniętymi w rolce. Dzięki takiej budowie można będzie seryjnie drukować etykiety bez konieczności podawania papieru. Ważną sprawą będzie również dopasowanie jakości samych etykiet.

Druk etykiet samoprzylepnych

Druk etykiet logistycznych to jednak nie wszystko. Drukarka taka może być także wykorzystywana do innych celów. Wiele drukarek termicznych ma możliwość wykonania druku termo – transferowego. Druk ten odbywa się na papierze przez specjalną taśmę. W odróżnieniu od druku termicznego ten jest zdecydowanie bardziej trwały. Do czego go wykorzystywać? Najczęściej chodzi tutaj o znakowanie towarów. O ile druk etykiet logistycznych nie wymaga trwałości o tyle druk etykiet na towary, które leżą miesiącami w magazynie już będzie wymagał przygotowania takiej trwałości. Dzięki połączeniu w jednej drukarce technik wydruku mamy drukarkę do wielu zadań. Oczywiście etykiety do opisów produktów najczęściej są mniejsze niż etykiety logistyczne. Drukarki etykiet mogą obsługiwać różne formaty.

Drukarka termotransferowa do opisu produktów

Również sklepy, które sprowadzają produkty z innych krajów będzie trzeba szybko przygotować opis produktów w języku polskim. Takie wymagania stawia prawo, które mówi, że produkt musi być opisany w jezyku polskim. Aby taki opis przygotować będzie można wykorzystać właśnie drukarkę etykiet termotransferową. Dzięki elastycznej wielkości etykiet można będzie bardzo dokładnie taką etykietę drukować. Sprawny proces reklamacji i gwarancji Problem reklamacji powinien być przez sklepy sprawnie obsługiwany, jeśli na etykiecie będą informację o produkcie to będzie można go szybko identyfikować i również rozwiązywanie tych problemów może się okazać znacznie łatwiejsze.