Piątek, 24 maja 2024

Drukarka etykiet do apteki - jaką wybierać?

6 grudnia 2019

To takie rozwiązanie, które ma sprawić, że apteka będzie bardziej wydajna w swojej pracy, łatwiej będzie nią zarządzać i jednocześnie będzie się minimalizować liczbę błędów. Drukarka etykiet do apteki staje się podstawowym wyposażeniem dla coraz większej liczby placówek. Jest niezawodna do czytelnego oznaczenia i sprawnej identyfikacji leków. Aby jednak drukarki spełniały jak najlepiej swoje funkcje muszą mieć odpowiednie parametry. Podpowiadamy więc na co będzie trzeba zwrócić uwagę, gdy wybiera się drukarkę do etykiet. 

Do czego przydaje się drukarka etykiet w aptece?

Czytelne etykiety, które będą znakować leki będą bardzo istotne, ponieważ dzięki nim będzie można łatwo identyfikować poszczególne produkty, co dalej usprawni pracę i sprawi, że ryzyko wydania złego produktu będzie mniejsze. Apteki posiadają obecnie swoje systemy oznaczania leków, których tworzenie będzie ułatwione ze względu na drukarki etykiet. Profesjonalna drukarka umożliwia drukowanie dowolnych etykiet w dowolnym rozmiarze – kodów kreskowych, danych które identyfikują leki, informacje o aptece. Tego typu urządzenia pozwalają na szybkie i wygodne tworzenie etykiet, które będą pozwalały na przygotowanie dokładnych i wyraźnych etykiet np. na leki recepturowe.

Na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego sprzętu będzie uzależniony od potrzeb danej apteki. W zależności od tego jak duże będzie zapotrzebowanie na etykiety, rozmiar czy możliwości samego pomieszczenia będzie można wybrać dla siebie odpowiedni sprzęt. Mobilność urządzenia Drukarka może być albo stacjonarna albo przenośna. Przenośne drukarki to wygodne rozwiązanie dla apteki, gdzie jest zapotrzebowanie na średni nakład etykiet i ich niewielki rozmiar. Drukarki stacjonarne daję nam większe możliwości, można przygotowywać etykiety o większych rozmiarach, drukowanie będzie realizowane na dużą skalę.

Wydajność

Do wydruki etykiet w dużych nakładach najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie drukarki, która ma większą wydajność, z kolei w niewielkich aptekach, które oferują mniejszą liczbę leków wystarczy urządzenie z mniejszą wydajnością. Wymiar etykiet Trzeba pamiętać, że wielkość jest istotna przy wyborze urządzenia. Niektóre z drukarek przeznaczone będą do druku etykiet jedynie w dużych rozmiarach, a niektóre będą drukować tylko małe etykiety.

Rozdzielczość

Drukarka etykiet do apteki musi mieć wysoką rozdzielczość. Dzięki temu będzie drukowała etykiety czytelne dla skanerów jak i też pozwalające pracownikom apteki w szybki sposób zidentyfikować dany lek. Rozdzielczość drukarki etykiet to parametr, który wpływa istotnie na sprawność funkcjonowania danej apteki.

Trwałość etykiet

Nie każdy sprzęt będzie gwarantował nadruk takiej samej trwałości. Jeśli nadruk ma być widoczny przez długi czas to dobrym rozwiązaniem będzie drukarka termotransferowa, która w odróżnieniu od drukarek termicznych daje możliwość uzyskania długotrwałego efektu.

Możliwość druku w kolorze

Jeśli na etykietach mają być także oznaczenia kolorystyczne to oczywiście trzeba będzie to wziąć pod uwagę w czasie wyboru urządzenia. Nie wszystkie drukarki pracują w kolorze, dlatego przed zakupem będzie trzeba to sprawdzić.