Poniedziałek, 17 czerwca 2024

Jak wybrać drukarkę etykiet?

6 grudnia 2019

Proponowane nam drukarki etykiet to urządzenia, które będą przeznaczone do tego, by drukować etykiety w różnych rozmiarach oraz kolorach. Zastosowanie takiego sprzętu może być zróżnicowane, dlatego znajdziemy wiele modeli, których parametry są mocno zróżnicowane. Poniższa lista będzie krótkim podsumowaniem tego co będzie trzeba brać pod uwagę, gdy ktoś będzie chciał kupić dla siebie drukarkę do etykiet. Dlatego jeśli ktoś planuje taki zakup to warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z tymi właśnie parametrami.

Cel zastosowania

Zanim kupi się urządzenie do drukowania etykiet na początek będzie trzeba upewnić się jakie ma się preferencje jeśli chodzi o drukowanie etykiet. Drukarki etykiet ogólnie nadają się raczej do drukowania małych serii oraz w przypadku gdy druk będzie konieczny większy i jednocześnie będzie trzeba również drukować w kolorach. Drukarki mogą być zróżnicowane pod kątem tego w jakich miejscach będą dostępne.

Maksymalna szerokość taśmy

Różne są modele drukarek, które różnią się miedzy innymi to jaka będzie maksymalna szerokość taśmy, którą będą w stanie oznaczać. Warto wziąć między innymi pod uwagę to jakie wymiary etykiet będą potrzebne, w szczególności to jakie są maksymalne pożądane wymiary. Obecnie jeśli chodzi o szerokość to największa będzie na poziomie 36 mm. Możliwość podłączenia do komputera Tutaj trzeba będzie zastanowić się czy urządzenie będzie drukować tylko etykiety z klawiatury czy może przypadkiem będzie się chciało także podłączyć sprzęt do komputera i zadbać o to, by w ramach takiej drukarki wykorzystywać również specjalne oprogramowanie do tworzenia etykiet.

Po podłączeniu do komputera będzie można również dodawać do takiej etykiety znaki graficzne, czcionkę czy będzie można również generować takie etykiety, które nie będą miały żadnej tekstowej formy, ale będą np. posiadać tylko kod kreskowy. Klawiatura Jeśli ktoś decyduje się na drukarkę z podłączeniem do komputera to będzie można sobie rozważyć czy w ogóle będzie warto, by taki sprzęt miał swoją klawiaturę. Jeśli druk przebiega tylko na jednym miejscu i takie urządzenie nie będzie przenoszone to w takim przypadku najczęściej jest tak, że nie będzie potrzebna klawiatura w takim sprzęcie.

Funkcje specjalne

To taki punkt, który odnosi się do użytkowników, którzy chcą oznaczyć przewody elektroinstalacyjne i dlatego będą drukować etykiety na przewody i kable. W tym przypadku oczywiście będzie trzeba pomyśleć o takich formach etykiet, które będą zdecydowanie ułatwiać pracę i będzie można również ją istotnie przyspieszyć. Rozdzielczość Istotne będzie również to czy będzie się chciało drukować skomplikowane znaki graficzne, logo, tekst drobny czy może kody kreskowe. Jeśli tak będzie to będzie trzeba również szukać specjalnego urządzenia, które będzie posiadało wyższą rozdzielczość, ponieważ dzięki temu ten sprzęt będzie można lepiej wykorzystać i rzeczywiście te wykonane wydruki będą wysokiej rozdzielczości. Biorąc pod uwagę te różne czynniki można oczekiwać, że uda się wybrać dobry sprzęt, który w pełni będzie odpowiadał oczekiwaniom.