Piątek, 12 lipca 2024

Czy warto inwestować jedynie w oryginalne tusze do drukarek?

6 grudnia 2019

Gdy kupujemy drukarki, zwykle jesteśmy przekonani o tym, że przeanalizowaliśmy wszystkie kwestie z nimi związane. Tymczasem okazuje się, że jedynie niewielka grupa klientów zwraca uwagę na to, jakie są koszty materiałów eksploatacyjnych takich, jak choćby tonery oraz tusze. Tymczasem okazuje się, że właśnie one często okazują się irracjonalnie wysokie stawiając pod znakiem za pytania sens zakupu jako takiego.

Posiadaczom drukarek atramentowych zdarza się w takiej sytuacji zadać sobie pytanie o to, czy inwestowanie w oryginalne tusze ma w ogóle sens. Pytanie takie nie sprawia wrażenia pozbawionego uzasadnienia zwłaszcza, że na rynku wcale nie brakuje zamienników dorównującym pod względem jakości swoim pierwowzorom. Niestety, kupowanie zamienników poza zaletami posiada również wady, często można więc usłyszeć, że wiąże się z ryzykiem utraty gwarancji udzielanej przez producenta drukarki.

Poznaj oryginalne tusze do drukarek

Gdy potencjalni nabywcy zastanawiają się nad zakupem tuszy do swoich drukarek, często rozpaczliwie zdają się poszukiwać tych argumentów, które przemawiają na korzyść oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Nie dziwi zresztą to, że niejednokrotnie mają z tym problemy, mówimy bowiem o rozwiązaniach, które potrafią być nawet o kilkadziesiąt procent droższe od zamienników. W skrajnych wypadkach może okazać się, że ich cena jest porównywalna z kosztem zakupu nowej drukarki atramentowej, a to daje do myślenia. Oczywiście, największą zaletą stosowania oryginalnych tuszy jest pewność, że jakość wydruków niezmiennie będzie się utrzymywać na wyjątkowo wysokim poziomie. Przekonują nas o tym również producenci zamienników, nietrudno jest jednak domyślić się, że w ich przypadku nie jest to aż tak oczywiste. Duża popularność oryginalnych tuszy może być jednak również tłumaczona niewiedzą ich użytkowników. Ci często są przeświadczeni, że złamią zasady gwarancji sięgając po nieoryginalne materiały eksploatacyjne. Tymczasem okazuje się, że współcześnie tak rygorystyczne warunki gwarancji należą do rzadkości, a zdecydowana większość producentów pozwala na stosowanie zamienników. Jeśli więc mielibyśmy wskazać, komu oryginalne tusze naprawdę się przydadzą, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na te osoby, które drukują stosunkowo rzadko, a tym samym nie muszą obawiać się, że koszty będą dla nich dotkliwe. To także rozwiązanie idealne dla tych osób, dla których priorytetem niezmiennie pozostaje wysoka jakość wydruków.

Co warto wiedzieć o zamiennikach?

Tym, co sprawia, że zamienniki skupiają na sobie uwagę kolejnych użytkowników drukarek, wydaje się być przede wszystkim kilkakrotnie niższa cena, jaką się charakteryzują. Na rynku mamy do czynienia z rywalizującymi między sobą producentami zamienników, a to oznacza, że także one są dziś rozwiązaniami, którym można zaufać ze względu na ich wysoką jakość. Ich stosowanie, jeśli pochodzą z pewnego źródła, nie wiąże się dziś więc z praktycznie żadnym ryzykiem. Co więcej, wielu ich producentów coraz chętniej daje gwarancje na swoje produkty.