Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Pięć powodów, dla których mobilne drukowanie metodą "pull pull" ma sens

7 września 2020

Coraz więcej pracowników jest wyposażonych w urządzenia mobilne i używa ich do pracy. Początkowo termin "praca mobilna" kojarzył się np. z pracą w podróży służbowej. Smartfony są jednak równie często używane w codziennej pracy wielu organizacji. Na przykład w drodze z biurka do sali konferencyjnej, podczas spotkania lub podczas wizyty w innym miejscu. W wielu firmach pracownicy nie mają już stałego biurka i korzystają ze wspólnych biurek. We wszystkich tych scenariuszach naprawdę wygodna jest możliwość drukowania z urządzenia mobilnego. I drukować na tej drukarce, obok której przechodzisz, w sali konferencyjnej, w biurze kolegi lub po prostu najbliżej biurka tego dnia. To jest dokładnie to, co ThinPrint Mobile Print osiąga. Rozwiązanie ThinPrint do zarządzania drukiem mobilnym zawiera licencję na technologię druku podciąganego Personal Printing. Oznacza to, że nie tylko rozpoczynasz zadanie drukowania za pomocą smartfona, ale także możesz zdecydować się na miejscu, w którym chcesz drukować. Dlatego w tym czwartym artykule z naszej serii poświęconej drukowi mobilnemu zajmujemy się drukiem mobilnym metodą pull printing.

Drukarka osobista" może być wybrana podczas drukowania ze smartfona lub tabletu.

Co to jest Mobile Pull Printing?

W przypadku druku mobilnego pull printing, zadanie drukowania jest inicjowane ze smartfona lub tabletu, a następnie tymczasowo przechowywane na serwerze. Dopiero gdy użytkownik uwierzytelni się za pomocą swojego urządzenia przenośnego na wybranej drukarce, rozpoczyna się rzeczywisty wydruk. Wśród wielu możliwych metod uwierzytelniania znajduje się np. skanowanie kodu kreskowego lub kodu NFC dołączonego do drukarki.

Pięć ważnych powodów (Mobile) Pull Printing

1. Ochrona: Bezpieczeństwo jest ważnym argumentem przemawiającym za użyciem pull printing. Uwierzytelnienie użytkownika zapewnia, że tylko ten pracownik otrzymuje dokument bezpośrednio na drukarce. Nie może on - jak to często ma miejsce w firmach nie stosujących pull printing - wpadać w ręce innych.

2. 2. Oszczędność kosztów: Kto tego nie doświadczył? Dokumenty, które nigdy nie są zbierane na stosie w podajniku drukarki. Najwyraźniej ten wydruk nie był tak potrzebny, jak początkowo zakładał użytkownik. Pociągnij drukowanie zmienia to! Pracownicy drukują tylko te dokumenty, które są im rzeczywiście potrzebne. Efektem jest mniejsze zużycie tonera i papieru, co oznacza niższe koszty eksploatacji.

3. Mniej wniosków o pomoc techniczną: Główną zaletą drukowania pull jest to, że jest ono niezwykle łatwe do wydrukowania dla użytkownika. Na przykład, w przypadku rozwiązania pull printing, które jest zintegrowane z ThinPrint Mobile Print, użytkownik po prostu wybiera z listy drukarek "Personal Printing". Oznacza to, że nie musi zadawać sobie wcześniej pytania, która drukarka jest najbliżej niego. I nie muszą mieć do czynienia z różnymi interfejsami użytkownika. Pull Printing przyczynia się w ten sposób do zmniejszenia liczby połączeń z biurem pomocy technicznej!

4. Zmniejszenie obciążenia działów IT: Żaden pracownik działu IT nie musi zajmować się tym, który użytkownik potrzebuje dostępu do jakiej drukarki. Po prostu konfigurują oni Personal Printing jako sterownik drukarki i użytkownicy sami decydują, której drukarki chcą używać.

5. Przejrzysty przegląd użytkowania drukarki: Kolejnym przyjemnym efektem ubocznym Personal Printing jest to, że administrator może zobaczyć wykorzystanie floty drukarek w przejrzystym interfejsie WWW. Może drukarka nie jest na pełnej mocy i może być używana gdzie indziej lub wyeliminowana? Ile kolorowych wydruków zostało wykonanych i wiele więcej - wszystkie te informacje są teraz łatwo dostępne w jednym miejscu.