Środa, 28 lutego 2024

Jak zadbać o organizację miejsca pracy krok po kroku

6 grudnia 2019

W tym wpisie znajdziecie kilka podpowiedzi, dzięki którym dowiecie się jak zadbać o organizację miejsca pracy.

Porządek na stanowisku pracy

Porządek w miejscu pracy ma kluczowy wpływ na jakość organizacji. Jeśli ktoś chce pracować efektywnie i skupić się na wykonywanych zadaniach to nic nie powinno nas rozpraszać. Obecność czynników, które przeszkadzają w skupieniu sprawią, że będzie problem z wykonywaniem poszczególnych zadań, będzie się to wszystko wydłużać. Każdy element otoczenia może decydować o nastroju i efektywności. Dlatego dobrze wiedzieć w jaki sposób będzie można aranżować przestrzeń biurka i okolic, by zwiększyć ergonomię pracy.

Zacząć trzeba od sprzątania własnego biurka, nie wyrzucamy wszystkiego naraz, sprawdzamy czy pracownicy utrzymują porządek na stanowisku pracy. Trzeba robić to również systematycznie.

Miła atmosfera

Odpowiednia atmosfera w firmie sprawi, że będzie można rozładować stres, napięcie i uda się podnieść poziom zadowolenia, a to sprawi, że korzystnie będzie to działać na całe miejsce pracy i jego organizację. Macie tutaj porady jak stworzyć miły nastrój, który będzie towarzyszył w trakcie pracy. Zapewniamy możliwość słuchania muzyki, pozwalamy pracownikom umieszczać przedmioty prywatne, organizujemy działania integracyjne.

Odpowiednia dawka przerw

Chyba nie trzeba będzie mówić jak ważna dla organizacji pracy będzie odpowiednia ilość przerwy. Przerwy pracownicze w znacznym stopniu wpływają na ergonomię pracy w firmie, poprawia się dzięki temu efektywność, będzie można zwiększyć wydajność w trakcie pracy. Jednocześnie będzie lepsza regeneracja i dzięki temu pracownicy nie czują się przemęczeni, to poprawia także relacje w zespole.

Zadbaj o wygodę i komfort pracy

Każda osoba, która przebywa w biurze na co dzień przez 8 godzin wie, że taka praca nie tylko będzie wymagała narażenia na stres, ale to również pogorszenie kondycji organizmu. Dlatego właśnie tak ważne będzie zapewnienie odpowiednich warunków pracy. Wysokość i ustawienie biurka monitora, fotela to czynniki, które będą miały wpływ dla odpowiedniej organizacji warunków pracy. Problemy z wygodą i komfortem sprawią, że będzie duży problem z tym, by działać efektywnie i w dłuższej perspektywie pojawi się problem z odpowiednią realizacją zadań.

Skorzystaj z programów do organizacji pracy

Kolejny bardzo ciekawy pomysł to również kwestia związana z organizacją miejsca pracy dzięki oprogramowaniu, które będzie w stanie to ułatwić. Jest to oprogramowanie, które będzie przeznaczone do planowania zarządzaniem i zadaniami w firmie. Tego typu aplikacje oferują wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym zarządzanie pracą w firmie stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Będzie można między innymi prowadzić dzięki tym aplikacjom ewidencję czasu pracy, raportowanie stanu realizacji projektów, monitorowanie terminów, postępów w pracy. Wśród tych różnych aplikacji, na które można zwrócić uwagę wymienić można:

  • Trello
  • Asana
  • Wrike
  • Nozbe
  • Podio
  • Organizer Pracy PL+
  • Any.do
  • Evernote
  • OneNote