Środa, 28 lutego 2024

Jak i gdzie znaleźć dobrą drukarkę do etykiet?

6 grudnia 2019

Drukarka etykiet służy nie tylko do przygotowywania etykiet, ale również do drukowania oznakowania i kodów kreskowych. Jest więc idealnym rozwiązaniem wtedy, gdy konieczne staje się znakowanie i identyfikacja czy to różnego rodzaju produktów, czy to urządzeń. Mylą się jednak osoby przekonane o tym, że można porównać ją do klasycznej drukarki znajdującej zastosowanie czy to w naszym domu, czy to w biurze. Warto więc zadać sobie pytanie o to, czym wyróżnia się tego rodzaju urządzenie.

Drukarki wykorzystujące druk termotransferowy

Jednym z najpopularniejszych rodzajów drukarek do etykiet z pewnością są tak zwane drukarki termotransferowe. Tego rodzaju druk powstaje wtedy, gdy pigment zostanie we właściwy sposób podgrzany. W praktyce oznacza to, że głowica drukująca podczas samej czynności związane z drukowaniem nagrzewa się osiągając bardzo wysoka temperaturę. Gdy już jest rozgrzana, dochodzi do uwolnienia pigmentu znajdującego się na taśmie termotransferowej, a następnie do naniesienia go na powierzchnię etykiety lub kodu kreskowego. Urządzenie tego rodzaju może pochwalić się nie tylko szerokim gronem użytkowników, ale również opinią, zgodnie z którą mamy w jego przypadku do czynienia z najlepszą opcją wówczas, gdy interesuje nas drukarka do etykiet o zastosowaniu przemysłowym. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że drukarka tego rodzaju charakteryzuje się nie tylko duża wytrzymałością, ale i trwałością. Ta jest nieporównywalnie wyższa niż ma to miejsce w odniesieniu do drukarek termicznych. Tak etykiety, jak i kody kreskowe wykazują się przy tym wyjątkowo duża odpornością tak na wodę i wilgoć, jak i na promieniowanie słoneczne oraz bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury. Dobrze radzą sobie w kontakcie ze smarami i olejami, są odporne na ścieranie, a także na uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie szukać drukarki do etykiet?

Jeśli zależy nam na tym, aby znaleźć dobrą drukarkę do etykiet, powinniśmy mieć na uwadze to, że choć jej cena jest ważna, nie powinna być głównym kryterium, w oparciu o które chcemy dokonać odpowiedniego wyboru. Tak naprawdę, kluczowe znaczenie powinna mieć jakość takiego urządzania. Właśnie dlatego tak często zaleca nam się nie eksperymentowanie, ale sięganie po produkty znanych marek, które znane są z tego, że udało się im wyrobić sobie pewną renomę. Równie ważne jak to, jakiej jakości jest drukarka do etykiet, jest to, w jakim sklepie można liczyć na jej zakup. Najlepiej, jeśli o on cieszy się duża popularnością, pozwoli na to bowiem na korzystanie z możliwości dokonania rzeczywistego wyboru atrakcyjnego rozwiązania. Jeśli postawimy na sklep określany mianem prestiżowego, zyskamy na tym również jako jego klienci. W profesjonalnych punktach sprzedaży często można korzystać z dodatkowych usług takich, jak choćby szkolenia z obsługi urządzeń kopiujących, wsparcie serwisowe oraz pomoc w doborze odpowiednich materiałów eksploatacyjnych.

Gdzie wykorzystuje się drukarki etykiet?

Drukarki pozwalające na przygotowywanie zarówno etykiet, jak i kodów kreskowych, mogą być wykorzystywane między innymi do oznaczania przewodów, styczników, rur oraz gniazd i złączek.